Erdei vándortábor a Zselicben

Erdei vándortábor a Zselicben

Mosonmagyaróvárról 2020. június 22-28. között már második alkalommal vettünk részt diákjainkkal az országos „Erdei vándortábor” programon. A lehetőségek közül idén a zselici útvonalat választottuk viszonylagos felfedezetlensége, sajátos arculata miatt. A vándortábor kiindulópontja Kaposvár volt, ahová tömegközlekedéssel jutottunk el, onnan viszont már gyalogosan közlekedtünk. Az egy hét alatt kb. 80 km-t tettünk meg. A tábor célja elsősorban a természetjárás és a sport, illetve ezek segítségével az egészséges és környezettudatos életmódra nevelés.  Persze ezek mellett meg kell említeni a tábor közösségépítő szerepét is, ami szintén nagyon fontos, és a mi esetünkben különleges módon valósult meg, hiszen vegyes korcsoportról lévén szó az idősebb diákok gondoskodó odafigyeléssel segítették a kisebbeket. Az egy hetes túra változatos programjai felejthetetlen élményt nyújtottak diákjainknak és persze nekünk, tanároknak is.