Támogatjuk az ESA 2018-as CanSat versenyének döntőjébe került csapatot a Budapesti Piarista Gimnáziumból

5/2018.04.24.

A kuratórium elektronikus szavazással 5 igen, 0 nem szavazattal, 0 tartózkodás mellett 50.000 Ft, azaz ötvenezer forinttal támogatja 4 budapesti piarista diák („HunSat Csapat”) részvételét az Európai Űrügynökség által szervezett „CanSat” versenyen. Az alapítvány a támogatást a Műegyetemi Rádió Club Egyesületen keresztül juttatja el a kedvezményezettekhez a 3/2018/4/11. sz. határozatban tudományos, innovatív tevékenységre előirányzott keret terhére.

A CanSat egy italosdoboz méretű és formájú műholdszimuláció. A résztvevő csapatok egy kisméretű műholdat készítenek el, amivel különböző küldetéseket hajthatnak végre. A versenyen a résztvevőknek a műhold minden részét, az energiaellátást, a szenzorokat, kommunikációs egységét kell megtervezniük, és el kell készíteniük a megadott feltételeket figyelembe véve. Különféle szabályok vannak például a doboz magasságát, átmérőjét, tömegét, illetve egyéb fontos paramétereit illetően.