Itt a nyár, kezdődnek a túrák, táborok!

Gyalog vagy két keréken, evezővel vagy vitorlával a piarista diákok egész biztosan túráznak és táboroznak a nyári szünidő alatt. Ebben segíti őket több mint egy évtizede a Piarista Alapítvány az anyagi keretek megteremtésével.

A piarista intézményekben zajló nevelés részeként nagy hagyománya van ezeknek a túráknak, amik számos barátsággal, élménnyel és tapasztalattal gazdagítják a diákok életét. Ebben nagy részt vállalnak a pedagógusok, akik szabadságuk alatt vállalják, hogy felkészülnek és vezetik a túrákat és táborokat.

Az idei évben láthatóan nagyobb igény mutatkozik a nyári programokra, így a szokásosnál több, 45 túrapályázat érkezett be az intézményektől. Ezeket a Piarista Alapítvány megemelt keretösszeggel, mintegy 2 millió forint támogatással segíti. A programok között gyalogos, biciklis és vízitúra, napközis tábor és külföldi kerékpártúra egyaránt található. Az elkövetkező hetekben 950 diák összesen mintegy 5000 napot tölt majd túrázással és táborozással.