Túratámogatás | Piarista Alapítvány

Túratámogatás

Adományozás

A Piarista Alapítvány több mint 10 éve támogatja a piarista intézmények nevelői munkáját a nyári túrák anyagi támogatásával. Legyen szó akár gyalogtúráról, evezős túráról, kerékpáros túráról vagy vitorlás táborról, a táborozásnak és túrázásnak valamennyi piarista intézményben nagy hagyománya van.

A piarista iskolák bármelyik tanára adhat be pályázatot az általa szervezett túra/túrák támogatására.

Minden év márciusában kerül kiírásra a pályázati felhívás, melyre a rendelkezésre bocsájtott űrlappal lehet pályázni.

A pályázat keretösszege 1 200 000 Ft.

Aktuális gyűjtések

Kapcsolódó hírek

Napközis tábor a kecskeméti alsósoknak

A túrapályázat által támogatott kecskeméti napközis táborban sok programon, tevékenységben vehettek részt az alsós gyerekek. Eltölthettek egy napot a Ferkó tanyán. Vadasparkban tettek látogatást. Az Arborétumban tölthettek egy játékkal gazdag napot.

Kerékpárral az Őrségben

Nagy örömmel kerekedtünk fel kerékpárunkkal és csomagunkkal, hogy kezdetét vehesse a budapesti 8.b osztály utolsó közös programja az év végén. A Déli pályaudvarról indultunk, ahonnan egy fárasztó és hosszú úttal Zalaegerszegre vonatoztunk.

Bosznia testközelből

A szegedi gimnázium 10.b-sei osztályfőnökükkel és egy öregdiák önkéntessel július 14-17. között Szarajevóban tettek tanulmányi kirándulást.

Óváriak a Börzsönyben

2019. június 24-30. között idén először vettünk részt diákjainkkal az „Erdei vándortábor” programon. A hét választható tájegység közül előzetes elképzeléseink - a Bakony - helyett, végül is a Börzsönyt választottuk. Programjaink előre megszervezettek, és nagyon tartalmasak voltak.

Nyári élménybeszámolók Vácról

A Piarista Alapítvány 2018-ban 230 000 Ft-tal támogatta a váci piarista iskola nyári túráit, így összesen 6 túra megvalósulásához járulhattunk hozzá: három kerékpártúra, egy cserkésztábor, egy balatoni tábor, valamint egy PAD-vezetői találkozó valósult meg.

Van úgy, hogy beszélgetni kenuzás közben könnyebb

Érkeznek a túrabeszámolók - 2018. június 18-21. között a szegedi 9. B osztály négynapos túra keretében evezett a Tiszán Tiszaugtól Szegedig.

Piarista Vitorlástáborok Balatonberényben

Idén is 6 egyhetes turnusban valósult meg 150 diák részvételével a nagy népszerűségnek örvendő Piarista Vitorlástábor, melyről videóban hallhatnak, láthatnak beszámolót.

Erdei iskolában voltak a mosonmagyaróvári negyedikesek

Idei túrapályázatunkra beérkezetett 51 pályázatból sikerült több programhoz támogatást nyújtanunk a közleményben olvasható 6/2018.05.15. számú kuratóriumi határozat értelmében. Napokban érkezett meg az első beszámoló. A mosonmagyaróvári 4.-esek erdei iskolában voltak.